Artist TALK: Tima Radya

Tima Radya jest zdecydowanie jednym z najciekawszych współczesnych rosyjskich artystów pracujących w przestrzeni publicznej. Radya jest laureatem nagrody Cutlog NY Artist Prize (2013), finalistą nagrody Kandynskiego (2014), ma za sobą rezydencję w ramach Helsinki International Artist Programme (2012) oraz nominację do nagrody Kuryokhin Prize (2014).

Prace Timy wywołują w Rosji duży społeczny oddźwięk, wielokrotnie stając się przyczynkiem do dyskusji medialnej o rodzimej przestrzeni miejskiej, aktualnych problemach społecznych i politycznych czy legalności i nielegalności sztuki w mieście. Jego sztuka przybiera najczęściej formę monumentalnych i zarazem minimalistycznych instalacji. Większość jego prac znajduje się w przestrzeni publicznej Jekaterynburga.

Artist Talk realizowany jest przez Fundację Nośna dzięki dofinansowaniu Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w ramach VI Otwartego konkursu, we współpracy z Katowice Street Art AiR.

ARTIST TALK: Tima Radya
sobota, 30 września // 17:00
miejsce: TBA
Music - Bomba na Placu

Więcej informacji: www.nosna.pl / www.t-radya.com

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej