Wśród wszystkich zadań Centrum Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży zajmuje miejsce szczególne, bo wierzymy, że najskuteczniej przeciwdziała ona uprzedzeniom obciążającym stosunki między sąsiadującymi narodami.

Wymiana młodzieży to spotkanie dwóch grup z Polski i Rosji. Każdy interesujący was temat może być wystarczającym powodem do spotkania. Historia? Muzyka? Architektura? Przyroda? Nowe technologie? Wszystko jest możliwe, ale ważne jest, abyście dzięki projektowi nauczyli się czegoś nowego, ponieważ Centrum wspiera i finansuje programy wymiany młodzieży, których integralną częścią są elementy edukacyjne, przybliżające wiedzę o współczesnej Polsce i Rosji oraz pogłębiające wiedzę o historii i kulturze obu narodów. 

Podczas realizacji projektu akcent powinien być kładziony na poznawanie różnych realiów społecznych i kulturowych obydwu krajów, ale przede wszystkim na aktywne uczestnictwo młodzieży. Każda wymiana powinna mieć konkretny cel, musicie wiedzieć, po co chcecie się spotkać i co będziecie razem robić. Dlatego trzeba dobrze zaplanować program waszego spotkania.

Konkurs jest otwarty dla:

  • organizacji non profit (np. szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych
    i wyższych oraz fundacji, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych
    i samorządów)
  • dla uczącej się młodzieży w wieku 13-26 z Polski i Rosji

Zgłoszenia do programu:
„Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży" to konkurs cykliczny, który Centrum ogłasza raz do roku. Więcej informacji

Dotychczasowe edycje "Polsko-Rosyjskiej Wymiany Młodzieży":

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej