I Mistrzostwa Strefy Małego Ruchu Granicznego w Piłce Nożnej.

Giżycko, 25-27 maja 2012 r.

W ramach działań wspierających wymianę młodzieży Centrum zorganizowało w dniach 25–27 maja br. w Giżycku I Turniej o Mistrzostwo Strefy Małego Ruchu Granicznego w Piłce Nożnej Chłopców i Dziewcząt.

W Turnieju wzięły udział dwunastoosobowe drużyny dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 10–11 lat i 12–13 lat, z Województw Pomorskiego (cztery drużyny), Warmińsko-Mazurskiego (pięć drużyn) oraz Obwodu Kaliningradzkiego (siedem drużyn). Ogółem w zawodach wzięło udział ponad 180 dzieci z Polski i Rosji. Turniej wpisał się w obchody 450-lecia Giżycka. Partnerami i współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Mazurska Akademia Piłkarska, Urząd Miasta Giżycko, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Konsulat RP w Kaliningradzie. 

Przez pierwsze dwa dni turnieju dzieci rywalizowały na dwóch boiskach sportowych „Orlik” rozgrywając mecze systemem każdy z każdym. Chłopcy grali 2x15 minut, dziewczynki 2x12 minut. Ponieważ mecze odbywały się tylko przed obiadem, po południu dzieci spędzały czas, poznając Giżycko, na wycieczce statkiem po mazurskich jeziorach oraz przy ognisku. Kulminacją Turnieju były niedzielne mecze mieszanych zespołów polsko-rosyjskich w każdej z czterej biorących udział w zawodach kategorii. Utworzone w ten sposób drużyny zagrały w specjalnie zamówionych przez CPRDiP na tę okoliczność strojach sportowych. Informacje o Turnieju znalazły się m.in. na łamach ogólnopolskiej prasy i mediów elektronicznych („Rzeczpospolita”, „PAP”, Portal Giżycko). Informacje o turnieju pojawiły się także na łamach lokalnej prasy i w lokalnej telewizji (TVP Olsztyn).

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej