Nic nie zbliża tak jak piłka!

Mistrzostwa Strefy Przygranicznej w Piłce Nożnej Chłopców i Dziewcząt to cykliczna impreza sportowa dla najmłodszych. Niemal 200 dzieci z Warmii, Mazur, Pomorza i rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego spotyka się co roku, by stoczyć pojedynek piłkarski z prawdziwego zdarzenia.

Udział w turnieju biorą i chłopcy, i dziewczynki, i Polacy, i Rosjanie, po 8 zespołów z każdego kraju, w dwóch kategoriach wiekowych: U-12 i U-14. Grają nie tylko w drużynach narodowych, ale także – już po rozstrzygnięciu mistrzostw – rozgrywają mecze w mieszanych grupach polsko-rosyjskich.

 Inspirowanie dzieci do nawiązywania nowych kontaktów, upowszechnianie pozytywnych postaw wobec rówieśników z innych krajów, ale przede wszystkim sport i zdrowa rywalizacja to filary Mistrzostw Strefy Małego Ruchu Granicznego. – mówi dyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia Ernest Wyciszkiewicz.

Dotychczas odbyło się już  6 edycji turnieju:

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej