Dmitrij Bykow. Obywatel poeta z rozmowie z Wiktorią Bieliaszyn

Do pewnego momentu patent na rozweselanie Rosji miał sam Władimir Putin. Od dłuższego czasu jest to również Dmitrij Bykow. Jeden z najpopularniejszych współczesnych rosyjskich pisarzy, poeta, krytyk literacki i publicysta. Choć nie jest politykiem, jest wymieniany w szeregu liderów ponadpartyjnej antyputinowskiej opozycji. Dzięki swojej postawie obywatelskiej i celnym satyrycznym komentarzom na temat aktualnej rzeczywistości stał się głosem rosyjskiego protestu. W swoich książkach umiejętnie łączy elementy kryminału, antyutopii, a nawet thrillera z refleksją nad historią i teraźniejszością Rosji. W Polsce znamy go choćby z publikacji „Uniewinnienie” czy „ŻD". Widzowie cenią sobie jego niesamowitą zdolność improwizacji. Wystarczy mu podpowiedzieć temat i od razu bez zastanowienia odpowiada zgrabnym złośliwym wierszykiem. 

fot. Marek Górczyński

Wiktoria Bieliaszyn, dziennikarka, pisze dla dziennika „Gazeta Wyborcza” i tygodnika „Polityka” o rosyjskiej polityce i społeczeństwie. Obecnie pracuje nad książkowym zbiorem reportaży o „nowej” Moskwie.

Data: 24 października 2019 (czwartek) godz. 18:30
Miejsce: Marzyciele i Rzemieślnicy, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25 (3 piętro, winda)   
Języki: polski i rosyjski (zapewniamy tłumaczenie symultaniczne)

Этот веб-сайт использует cookies. для получения более подробной информации пройдите по ссылке. Да, я согласен/согласна Нет, хочу узнать больше