Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia z Federacją Rodzin Katyńskich, w 80. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz w trzydziestolecie działalności Federacji jako stowarzyszenia, zaprosili na międzynarodową konferencję „Katyń Pro Memoria” pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas konferencji oprócz wystąpień uznanych badaczy problematyki katyńskiej z Polski i zagranicy swoją premierę miał również interaktywny portal internetowy zrealizowany przez CPRDiP, który przybliża Polski Cmentarz Wojenny w Katyniu. To rodzaj wirtualnego spaceru po Memoriale. Dwustopniowa narracja pozwala internautom poczuć atmosferę miejsca, zanurzyć się w katyński las i spacerując po nim jeszcze raz na nowo odkryć wydarzenia i miejsca znane z tragicznych kart polskiej historii.

Na konferencji zainaugurowaliśmy akcję społeczną „Katyń Pro Memoria. Zapal Światło Pamięci”. W jej ramach na portalu została uruchomiona aplikacja umożliwiająca zapalenie symbolicznego znicza dla wszystkich 4415 zamordowanych w Lesie Katyńskim. Pozwala to użytkownikom nie tylko oddać cześć Ofiarom, ale także – poprzez krótki biogram – poznać historię konkretnej osoby. 

#katynpromemoria #zapalswiatlopamieci

fot. Marek Gorczyński

PROGRAM KONFERENCJI KATYŃ PRO MEMORIA

data: 5 marca 2020 (czwartek) godz. 09:00-17:00
miejsce:
Hotel Warszawa, Plac Powstańców Warszawy 9
języki: polski, rosyjski, angielski (tłumaczenie symultaniczne)

Этот веб-сайт использует cookies. для получения более подробной информации пройдите по ссылке. Да, я согласен/согласна Нет, хочу узнать больше