Unia Eurazjatycka - mariaż czy miraż?

Eurazjatycka Unia Gospodarcza – narzędzie realizacji celów politycznych czy realny projekt integracyjny? Postrzeganie EUG na Białorusi i w Kazachstanie - integracja z przymusu czy z rozsądku? Znaczenie Unii Europejskiej i Chin jako ośrodków integracji – współpraca czy rywalizacja? Na te pytanie odpowiedzieli goście naszej debaty: Anna Maria Dyner i Paul Kalininczenko. Spotkanie poprowadził Łukasz Walewski.

Anna Maria Dyner, kierownik programu Europa Wschodnia w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Z wykształcenia jest politologiem specjalistą do spraw wschodnich. Jej zainteresowania obejmują politykę wewnętrzną i zagraniczną Białorusi oraz rolę jaką odgrywa Rosja na obszarze postradzieckim. W PISM zajmuje się Białorusią oraz Rosją.

Paul Kalininczenko, prawnik specjalizujący się w prawie międzynarodowym i europejskim, dyrektor Krajowej Szkoły Badań nad Integracją (Moskwa). W swojej działalności badawczej koncentruje się m.in. na prawie gospodarczym UE i aspektach prawnych w stosunkach Rosja-UE. Doradca w sprawach europejskich Ministerstwa Edukacji i Nauki Federacji Rosyjskiej (2010) oraz w prawie europejskim Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej (2012).

Łukasz Walewski, dziennikarz Programu III Polskiego Radia, specjalizuje się w sprawach zagranicznych, nadawał korespondencje z kilkunastu krajów świata. Autor książek: "Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux-pas i inne historie" oraz "Czego królowa ci nie powie. Ambasadorowie". Wcześniej pracował w Radiu ZET, oraz odbył staże w TVN24 i hiszpańskim radiu Cadena SER.

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej