Towarzystwo Miłośników Starożytności Uniwersytetu Opolskiego wspólnie ze studentami z Rosji poznało czasy baroku.

W tegorocznej edycji „Polsko-Rosyjskiej Wymiany Młodzieży” wzięli udział studenci Uniwersytetu Opolskiego i  Państwowego Uniwersytetu im. Jarosława Mądrego w Nowogrodzie Wielkim. Wspólnie realizowano temat „Barokowe metamorfozy w sztuce, literaturze, muzyce i architekturze Polski i Rosji”, a bogaty program obejmował zarówno część naukową jak i krajoznawczą.

Najważniejszym elementem obydwu pobytów były badania archeologiczne prowadzone w Nowogrodzie i Jedlinie-Zdroju. Dzięki nim uczestnicy nie tylko pogłębili swoją wiedzę, ale poznali metody stosowane w archeologii obydwu krajów. Poza tym studenci brali aktywny udział w sesjach naukowych, spotkaniach ze specjalistami oraz warsztatach. Ich uzupełnieniem było poznawanie odwiedzanych miast i ich okolic. Długa lista miejsc, które uczestnicy mieli okazję zobaczyć w Rosji obejmuje m.in. najciekawsze zabytki Nowogrodu Wielkiego, okolice Jeziora Ilmeń, Starą Russę, a także Petersburg. Natomiast w części polskiej młodzież udała się m.in. do Opola, Henrykowa, Krzeszowa, Świdnicy, Bolkowa, Srebrnej Góry, Nowego Kościoła, Brzegu, Wałbrzycha oraz Wrocławia. Zwiedzanie zabytków uzupełniły wizyty w licznych muzeach i galeriach. Ale wzajemnemu poznaniu się, integracji i przełamywaniu stereotypów najbardziej służyły organizowane przez studentów spotkania towarzyskie. Nawiązane znajomości z pewnością zaprocentują w przyszłych kontaktach zarówno naukowych jak i prywatnych.

Этот веб-сайт использует cookies. для получения более подробной информации пройдите по ссылке. Да, я согласен/согласна Нет, хочу узнать больше