„Nic nie tworzy przyszłości tak jak marzenia. Zabawmy się w futurologa.  Dom i miasto przyszłości  - nasze wizje” będzie tematem wymiany realizowanej przez młodzież z Sępopola i obw. kaliningradzkiego.

Głównym celem projektu jest rozwijanie kontaktów rówieśniczych, przezwyciężanie uprzedzeń i stereotypów poprzez umożliwienie młodzieży szkół partnerskich wyartykułowania własnych wyobrażeń odnośnie przyszłości, poznania osiągnięć naukowych, zwiedzenia miast i szkół najbliższych sąsiadów. Organizatorzy wymiany zakładają, że  realizując  zaplanowane działania, młodzi ludzie uświadomią sobie, że podobnie postrzegają świat - marzą i planują przyszłość - więcej ich łączy niż dzieli, a swoją postawą przyczynią się do zbudowania pozytywnych, partnerskich relacji międzyludzkich. Poprzez zorganizowanie warsztatów futurologicznych w szkołach młodzież będzie mogła wykazać się kreatywnością, innowacyjnością w projektowaniu miasta i domu przyszłości. 

Młodzież odwiedzi parki naukowo-techniczne i spotka się z przedstawicielami świata nauki po to, by rozszerzyć swoją wiedzę odnośnie nowinek technologicznych, które mają zastosowanie we współczesnym świecie.  Dzięki spotkaniom z włodarzami miast należących do ruchu Cittaslow, poznają odmienne pojmowanie nowoczesności w życiu miast, gdzie świadomie zwalnia się rytm miejskiego życia,  dba  o zrównoważony rozwój i poprawia  efektywność energetyczną z zachowaniem dbałości o środowisko. W Rosji młodzież z Polski spotkaja się z uczniami i nauczycielami Szkoły Przyszłości w Isakowie, a ponadto zaobserwują jak w Kaliningradzie łączy się  ,,świat nauki i techniki” ze ,,światem natury”.

Źródło: www.sepopol.pl

Этот веб-сайт использует cookies. для получения более подробной информации пройдите по ссылке. Да, я согласен/согласна Нет, хочу узнать больше