Spotkanie z prof. Michaiłem Robinsonem - autorem książki "Losy elity akademickiej. Rosja od 1917 do początku lat 1930". 

prof. Michaił Robinson

"Losy elity akademickiej. Rosja od 1917 do początku lat 1930” to opis dramatycznych dziejów rosyjskiej nauki i jej najwybitniejszych przedstawicieli na przykładzie środowiska slawistów odtworzony przez profesora Michaił Robinson na bazie zachowanej korespondencji, pamiętników i tekstów prywatnych. Książka pokazuje życie codzienne elity akademickiej  na tle przemian społecznych. Przedstawia rozległą panoramę zdarzeń kształtujących warunki pracy uczonych, ich usiłowania dochowania wierności nauce i uniwersalnym wartościom w czasach dominacji jedynie słusznej ideologii.

W warszawskim Klubie Księgarzy można było posłuchać prof. Robinsona, który razem z prof. Danutą Ulicką (UW)  redaktorką naukową serii wydawniczej i prof. Mirosławem Skarżyńskim (UJ)  tłumaczem książki dyskutowali na tematy poruszone w „Losach elity akademickiej”. Spotkanie poprowadził redaktor Krzysztof Masłoń.

Kilka dni później prof. Robinson razem z prof. Ulicką i dr Mariuszem Szynkiewiczem (Instytut Filozofii UAM) wzięli udział w wieczorze promocyjnym w  Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu. Spotkanie poprowadził Tomasz Nakoneczny (Instytut Wschodni UAM).

Zaprszamy do zapoznania się z nagraniem spotkania w Poznaniu. 

"Losy elity akademickiej. Rosja od 1917 do początku lat 1930" to druga książka z serii wydawniczej realizowanej wspólnie przez Wydawnictwo Akademickie SEDNO i Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, która pokazuje historię Rosji XX wieku poprzez indywidualne losy artystów, pisarzy i uczonych, odwołując się do licznych,  niepublikowanych wcześniej w języku polskim dokumentów i materiałów archiwalnych, przez dziesięciolecia niedostępnych badaczom z powodu zakazów cenzuralnych.

Этот веб-сайт использует cookies. для получения более подробной информации пройдите по ссылке. Да, я согласен/согласна Нет, хочу узнать больше