W wigilię Dnia Kobiet zorganizowaliśmy pokaz filmu dokumentalnego w reżyserii Pawła Nazaruka i Tomasza Adamskiego „Miłość polsko / russkaja lubow” oraz na rozmowę z polsko-rosyjskimi parami, które wzięły w nim udział, prowadzoną przez Barbarę Włodarczyk.

Miłość polsko-rosyjska. Czy jest możliwa? Czy trudniejsza niż polsko-polska? Ponoć miłość zwycięża wszystko. Chyba, że jest akurat mecz Polska-Rosja albo w Rosji wyłączają ciepłą wodę. W filmie siedem polsko-rosyjskich par podzieliło się swoimi doświadczeniami i opowiedziało o tym co łączy, a co różni i gdzie znajdują platformę porozumienia. Rozmawiają m.in. o: wzajemnych stereotypach, relacjach rodzinnych, historii i polityce, modelach męskości i kobiecości, małżeństwie i wychowywaniu dzieci. Całość to ciepła, często zabawna, a czasami wzruszająca opowieść o ludzkich relacjach i o tym, że miłość nie uznaje żadnych granic. Obejrzyj film tutaj.

Uczestnicy

POLSKO-ROSYJSKIE PARY: Emilia Florczak i Piotr Lubińskij, Anna Mandes-Tarasow i Michaił Tarasow, Uljana i Rafał Rzeszotarscy, Sława Szebyrjewa i Andrzej Piękoś

POMYSŁODAWCZYNI FILMU: Olimpia Bronowicka (Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia)

TWÓRCY: Paweł Nazaruk (DogFilm Studio Filmowe, producent, reżyser i operator filmowy, twórca nagradzanych w Polsce i za granicą dokumentów „Dziura do piekła”, „To się ciągle wydarza”, „Searching for hell”) i Tomasz Adamski (reżyser, kulturoznawca, filmoznawca i współtwórca jednego z najbardziej znanych polskich festiwali filmowych Żubroffka)

PROWADZENIE: Barbara Włodarczyk, dziennikarka i reportażystka TVP, była korespondentka w Moskwie, autorka cyklu „Szerokie tory”

fot. Marek Gorczyński

Этот веб-сайт использует cookies. для получения более подробной информации пройдите по ссылке. Да, я согласен/согласна Нет, хочу узнать больше