A Successful Failure: Russia After Crime(a)

Rosja po aneksji Krymu stała się innym krajem. Naruszenie prawa międzynarodowego sprawiło, że stosunki z Zachodem stały się napięte, nawet w tych obszarach, gdzie niegdyś była nadzieja do współpracy. Aby zmniejszyć zależność od Europy, Rosja zaczęła szukać sojuszników w Azji i zapowiedziała zacieśnianie współdziałania w ramach Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej, co jednak nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Efektem historycznej agresji w  2014 r. jest stagnacja gospodarcza. Wewnątrz systemu trwa walka o władzę, pojawiają się nowe ideologie i nowe twarze.


Celem publikacji jest przedstawienie mapy drogowej wszystkim tym, którzy chcą zrozumieć działania Rosji po aneksji Krymu. Obejmuje ona badania nad stosunkami Rosji z Zachodem, rolę sankcji, politykę Zachodu wobec Ukrainy, antyamerykanizm, doktrynę wojskowę, plany modernizacyji armii, migracji, a także starań rządu o budowę nowego "konsensusu krymskiego" ze społeczeństwem rosyjskim, zmodyfikowanej umowie społecznej, podkreślającej tradycyjne wartości i różne od zachodniego rozumienie praw człowieka.

Ze wstępu.

Publikacja do pobrania w formacie .pdf: A successful failure Russia after Crimea

 

Этот веб-сайт использует cookies. для получения более подробной информации пройдите по ссылке. Да, я согласен/согласна Нет, хочу узнать больше