Co czytają Rosjanie? Spotkanie z Aleksandrem Gawriłowem
Mówi się powszechnie o kryzysie rynku wydawniczego. Obecne czasy nie są łatwe także dla autorów publikujących w Rosji. Jednak z historii wynika, że im gorszy okres dla wydawnictw, tym lepszy dla literatury. Czy wśród współczesnych pisarzy rosyjskich są postaci na miarę Dostojewskiego, Czechowa, Tołstoja? Gdzie i jak szukać dobrej rosyjskiej literatury? Czym się kierować przy jej wyborze? Na te i inne pytania dotyczące współczesnej literatury rosyjskiej postarał się odpowiedzieć Aleksandr Gawriłow, rosyjski dziennikarz i krytyk literacki.
Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu „Dialog polsko-rosyjski w Międzynarodowym Centrum Kultury” organizowanego wspólnie przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia i Międzynarodowe Centrum Kultury.
Aleksandr Gawriłow – dziennikarz, krytyk literacki, autor programów telewizyjnych poświęconych literaturze. W latach 2000-2010 był redaktorem naczelnym najstarszego w Rosji tygodnika literackiego „Книжное обозрение”. Jest jednym z organizatorów moskiewskich targów książki NON/FICTION i współzałożycielem internetowego serwisu wydawniczego Ridero. Juror wielu konkursów literackich. Dyrektor programowy i założyciel organizacji non-profit „Институт книги”, rosyjskiego odpowiednika polskiego Instytutu Książki.
kiedy: 12 czerwca 2018 (wtorek) godz. 18:00
gdzie: Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25, Kraków
języki dyskusji: polski i rosyjski