Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia uruchomiło w grudniu 2012 r. program badania opinii publicznej w Polsce i Rosji. 

Czy dla Polaków, zdaniem wschodnich sąsiadów, ważniejsze jest państwo, rodzina czy wolność? Jakie korzyści odnoszą Polacy, a jakie Rosjanie w związku z funkcjonowaniem Małego Ruchu Granicznego? Czy, według Polaków, Rosjanie mają poczucie humoru? Jak postrzegamy się nawzajem i gdzie są główne źródła nieporozumień i wrogości? Na te i wiele innych pytań odpowiadają raporty, przygotowane na zlecenie Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Raporty oparte są sondażach przeprowadzonych w Polsce (przez CBOS i ARC Rynek i Opinia) i w Rosji (przez WCIOM). Wyniki badań wzbogacone są o komentarze i interpretacje ekspertów, stanowiąc jedno z ważnych źródeł wiedzy o nastrojach społecznych w obu krajach.

Program badawczy ma za zadanie:

  • dostarczać rzetelnych i trafnych danych o stosunku Polaków do Rosji i Rosjan oraz Rosjan do Polski i Polaków, wychodząc poza obiegowe i powierzchowne ujęcie tematu,
  • umożliwiać monitorowanie zmian nastrojów społecznych,
  • zapewniać porównywalność wyników uzyskanych w obu krajach (poprzez ustalenie takich samych: czasu prowadzenia badań, metod ich realizacji i narzędzi badawczych). 

Badania opinii publicznej:

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej