W dniach 4-6 września 2014 r. w Gdańsku odbyła się druga edycja „Club of Gdańsk” – spotkania młodych liderów z Polski i Rosji.  

Spotkanie zgromadziło 15 młodych liderów społecznych, pochodzących z różnych regionów Polski i Rosji i zajmujących się różnymi formami aktywności publicznej na poziomie regionalnym i lokalnym, którzy pozytywnie przeszli rekrutację.

Program składał się z kilku części. Podczas pierwszej sesji były Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Charles Crawford przeprowadził profesjonalne szkolenie z wystąpień publicznych. Uczestnicy "Club of Gdańsk" poznali podstawowe zasady formułowania logicznych i interesujących wypowiedzi, zdobyli wiedzę na temat, jak przygotować się do wystąpień publicznych oraz jak pracować nad techniką mowy i kulturą słowa.

Podczas kolejnych sesji „Negotiation in Action” Ambasador Crawford zaprezentował podstawowe aspekty współczesnej teorii negocjacji oraz techniki negocjacyjne. Uczestnicy szkolenia nabyli umiejętności praktyczne, wykorzystywane w profesjonalnej mediacji. Zapoznali się z zasadami komunikowania się w procesie negocjacji, a także ze strategiami i taktykami negocjacyjnymi.

Następnie ekonomista Ryszard Petru wygłosił wykład nt. transformacji systemu politycznego i gospodarczego na podstawie polskich doświadczeń. 

Program "Club of Gdańsk" został uzupełniony szkoleniem z protokołu dyplomatycznego wraz z przyjęciem pokazowym poprowadzonym przez Adama Jarczyńskiego z  Europejskiej Akademii Dyplomacji. 

Uczestnicy warsztatów mieli też możliwość rozmowy z Maciejem Lisickim - wiceprezydentem Miasta Gdańsk, który spotkał się z młodymi liderami.

Pozostałe edycje "Club of Gdańsk":

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej