Centrum wraz z Miastem Gdańsk zorganizowało w dniach 8-10 września 2016 r. czwartą edycję przedsięwzięcia pod nazwą „Club of Gdańsk - spotkanie polskich i rosyjskich młodych liderów.”

Ambasador Charles Crawford z uczestnikami

It was one of the best masterclasses I have ever participated in! – tak podsumowała czwartą edycję Club of Gdańska jedna z uczestniczek z Rosji. I nie była to odosobniona opinia. Podczas trzech dni intensywnych warsztatów grupa 17 młodych liderów z Polski i Rosji, oprócz zdobywania nowych umiejętności, miała także okazję poznać się nawzajem, przełamać istniejące uprzedzenia i stereotypy oraz stworzyć podstawy dla poprawy i rozwoju relacji między lokalnymi społecznościami obu krajów.

Pierwszego dnia uczestnicy wzięli udział w szkoleniu z protokołu dyplomatycznego z Adamem Jarczyńskim, dyrektorem Polskiej Akademii Public Relations i Polskiej Akademii Protokołu i Etykiety. W kolejnych dniach przyszedł czas na intensywne szkolenie z negocjacji i wystąpień publicznych. Charles Crawford – doświadczony dyplomata, były Ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce przedstawił podstawowe aspekty teorii negocjacji oraz jej techniki. Udzielił uczestnikom praktycznych rad, które są kluczowe dla profesjonalnej mediacji (Anchoring, Framing, Reflecting, Active Listening). Szkolenie poparte było przykładami, wziętymi z wieloletniego doświadczenia w dyplomacji na wysokim szczeblu.

Gdańsk, jako miasto wyjątkowe w powojennej historii Polski i Europy, sprzyjało tematyce spotkania. Kontekst historyczny uczestnicy mieli okazje poznać podczas zwiedzania Europejskiego Centrum Solidarności. O wyjątkowości tego miejsca wspominał także Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz podkreślając rolę negocjacji i kompromisu w powstaniu Solidarności podczas uroczystego otwarcia Club of Gdańsk.    

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej