Miłość polsko / russkaja lubow

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia zaprasza na serial dokumentalny w reżyserii Pawła Nazaruka i Tomka Adamskiego "Miłość polsko / russkaja lubow".

Miłość polsko-rosyjska. Możliwa? Trudna? Przecież miłość zwycięża wszystko! Chyba, że jest akurat mecz Polska-Rosja albo w Rosji wyłączają ciepłą wodę. „Miłość polsko / russkaja lubow” to przede wszystkim spojrzenie na międzykulturowe związki. Siedem par polsko-rosyjskich podzieliło się swoimi doświadczeniami i opowiedziało o tym co ich łączy i różni oraz o tym, gdzie znajdują platformę porozumienia. Osiem krótkich odcinków przedstawiać będzie różne etapy związków, od dnia poznania aż do dzisiaj. W ramach każdego z filmu bohaterowie odpowiedzą na pytania dotyczące takich kwestii jak: wzajemne stereotypy, relacje rodzinne, święta, historia, polityka, wzajemne modele męskości i kobiecości, małżeństwo, dzieci i wiele innych. Całość to ciepła,  często zabawna, a czasami nawet wzruszająca opowieść o ludzkich relacjach i tym, że miłość nie uznaje żadnych granic.

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna serialu:

Serial wyprodukowany został przez DogFilm Studio Filmowe. Za reżyserię odpowiada Paweł Nazaruk, producent, reżyser i operator filmowy, twórca nagradzanych w Polsce i za granicą dokumentów (Dziura do piekła, To się ciągle wydarza, Searching for hell) oraz Tomek Adamski, reżyser, kulturoznawca, filmoznawca i współtwórca jednego z najbardziej znanych polskich festiwali filmowych Żubroffka.

odcinek 1 - Żadnego faceta z Rosji. Nigdy!

O początkach i pierwszych wrażeniach

odcinek 2 - Plan był taki, żeby zaszaleć

Kto kogo podrywał? Kto kogo pierwszy pocałował?

odcinek 3 - Twarzą w "sałat"

 O "obcych" w rodzinie

odcinek 4 - Dawaj pażenimsia

A po co to tyle czekać?

odcinek 5 - Jak to? Nie będzie wesela?

A ślub to w cerkwii, w kościele czy w meczecie?

odcinek 6 - Jak facet rządzi, to jest patriarchat?

Kto rządzi w domu? Kto oszczędza, a kto za dużo wydaje? Kto sprząta, a po kim sprzątać trzeba?

odcinek 7 - Najmądrzej jest kibicować Niemcom

Kiedy nasi wasi, to nie są wasi nasi, a kiedy wasi nasi stają się naszymi waszymi?

odcinek 8 - Dom jest tutaj, a ojczyzny dwie

Gdzie są korzenie? I co jest najważniejsze w polsko-rosyjskiej miłości?

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej