Międzynarodowa Szkoła Letnia. Historia, prawo i pamięć: jak wczoraj kształtuje dziś

Jak badać i rozmawiać o przeszłości? Otwieramy nabór do 3. edycji naszej szkoły letniej. 

Tygodniowy cykl wykładów, seminariów i warsztatów pozwoli na pogłębienie wiedzy z zakresu przenikania się historii i prawa międzynarodowego. Spotkanie pozwoli również na wymianę doświadczeń w gronie ambitnych rówieśników, a także interakcję z wybitnymi wykładowcami. 

Szczegóły:

  • uczestnicy: 20 doktorantów, młodych pracowników naukowych, osób zaangażowanych w sprawy publiczne z Polski, Niemiec, Rosji, Ukrainy oraz innych państw Europy Środkowej i Wschodniej. Warunkiem uczestnictwa jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego, który będzie oficjalnym językiem szkoły.
  • wykładowcy: znani i cenieni prawnicy, historycy i politolodzy z kilku europejskich krajów. W tym roku swój udział już potwierdzili prof. Klaus Bachmann (SWPS), prof. Heorhij Kasjanow (Ukraińska Akademia Nauk), prof. Władysław Czapliński (Polska Akademia Nauk).
  • format: wykłady, seminaria, warsztaty poświęcone znaczeniu prawa międzynarodowego dla badań historycznych oraz prawnych aspektów polityki pamięci. Planujemy m.in. seminaria o roli symbolicznych gestów w polityce, wyzwaniach związanych ze sprawiedliwością okresu przejściowego (transitional justice) oraz o terminach prawnych,  które, opacznie rozumiane, utrudniają dialog historyczny.
  • termin i miejsce: 2-8 września 2018 r. w atrakcyjnym ośrodku Folwark Łękuk na Mazurach
  • zgłoszenia: kandydat powinien dostarczyć CV i list motywacyjny w języku angielskim. Zgłoszenie udziału należy nadesłać do 7 maja 2018 r.  na adres poczty elektronicznej Rafała Tarnogórskiego: tarnogorski@cprdip.pl, który udzieli również szczegółowych informacji. Z wybranymi uczestnikami skontaktujemy się telefonicznie.
  • gwarantujemy: Noclegi, wyżywienie, materiały pomocnicze, udział w ciekawych wykładach i seminariach, fascynujące dyskusje oraz dojazd z Warszawy do miejsca szkoły letniej i z powrotem. Zakwalifikowani kandydaci otrzymają imienne zaproszenie, wystosowane przez organizatorów, potrzebne do otrzymania wizy. Dla uczestników spoza Polski gwarantujemy również zwrot kosztów transportu do 200 EUR.

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej