VI Mistrzostwa Strefy Przygranicznej w Piłce Nożnej dla Chłopców i Dziewcząt

Mistrzostwa w piłce nożnej, które nie tylko umożliwią rywalizację sportową i popularyzację piłki nożnej, ale przede wszystkim ułatwiają nawiązywanie relacji młodzieży i środowiska szkoleniowego z Polski i Rosji.

16 drużyn: 8 polskich (województwa warmińsko-mazurskie i pomorskie) i 8 rosyjskich (obwód kaliningradzki), niemal 200 dzieci z Polski i Rosji przez 3 dni walczyło o Mistrzostwo Strefy Przygranicznej. Turniej przeznaczony był dla chłopców i dziewczynek w wieku 10-14 lat, którzy rozegrały na boiskach Stadionu Miejskiego w Olsztynku mecze systemem każdy z każdym. Na otwarcie imprezy rozegrane zostały mecze przez mieszane zespoły polsko-rosyjskie.

- Piłka nożna jest niewątpliwie najbardziej popularnym sportem na świecie. Jest to efekt klarowności przepisów, łatwości dostępu, jak też emocji, które towarzyszą każdemu meczowi piłkarskiemu, tak ze strony zawodników, jak i kibiców. Idea Mistrzostw powstała by przede wszystkim umożliwić integrację młodzieży z Polski i Rosji, ale doświadczenie pięciu lat pozwala nam także zauważyć, że wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń sportowych strefy przygranicznej Polski i Rosji. Zawody przynoszą wiele radości i satysfakcji, a także przyczyniają się do promocji zasad fair-play i zdrowego stylu życia. - mówi Ernest Wyciszkiewicz, dyrektor Centrum.

Termin: 19-21 maja 2017 r.
Miejsce: Stadion Miejski w Olsztynku, ul. 22 lipca 2

Wyniki turnieju:

Dziewczynki młodsze (U-12)

 1. UKS Perły Olsztynek (Polska)
 2. Olimpico Malbork (Polska)
 3. Junost’ Kaliningrad (Юность) (Rosja)
 4. MAU Forward Kaliningrad (Rosja)

Dziewczynki starsze (U-14)

 1. Kormoran Brzydowo (Polska)
 2. UKS Delta Nowy Staw (Polska)
 3. Olimp Kaliningrad (Rosja)
 4. Lokomotiw Kaliningrad (Локомотив) (Rosja)

Chłopcy młodsi (U-12)

 1. Orlik Reda (Polska)
 2. Sokół Ostróda (Polska)
 3. FK Bałtika Kaliningrad (ФК Балтика) (Rosja)
 4. Szkoła Sportowa nr 5 Kaliningrad (CДЮСШОР-5) (Rosja)

Chłopcy starsi (U-14)

 1. Pruszcz Gdański (Polska)
 2. FK Bałtika (ФК Балтика) (Rosja)
 3. Szkoła Sportowa nr 5 Kaliningrad (CДЮСШОР-5) (Rosja)
 4. Olimpia Olsztynek (Polska)

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej