„Polsko-Rosyjska Szkoła pod Żaglami 2013” wystartowała 28 sierpnia w Gdańsku. 1 września młodzież wzięła udział w uroczystościach na Westerplatte. Chwilę później załoga „Pogorii” udała się w dwumiesięczny rejs, który zakończył się 26 października we włoskim porcie Civitavecchia.

W grudniu 2012 r. Centrum zawarło umowę z Fundacją „Szkoła pod Żaglami” kierowaną przez kapitana Krzysztofa Baranowskiego na organizację „Polsko-Rosyjskiej Szkoły pod Żaglami”. 

W maju 2013 r. w Giżycku odbyły się zawody kwalifikacyjne, które zakończyły się wyłonieniem młodzieżowej załogi rejsu (po 16 osób z Polski i 16 Rosjan z obwodu kaliningradzkiego). 

- Po doświadczeniach z ponad 30 lat szkół pod żaglami możemy stwierdzić, że te rejsy połączone z nauką szkolną stanowią niezwykłą odskocznię do życiowych karier młodych ludzi i wychowawcza rola morza jest równie skuteczna w odniesieniu do innych narodowości. - mówi kpt. Baranowski.


Pozostałe edycje "Polsko-Rosyjskiej Szkoły pod Żaglami":

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej