Polsko-Rosyjska Szkoła pod Żaglami 2014
Załoga „Pogorii” z Polski i Rosji spotkała się w Trójmieście 17 sierpnia 2014 r., by po kilku dniach szkolenia wypłynąć w morze.

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia już trzeci rok jest współorganizatorem Polsko-Rosyjskiej Szkoły pod Żaglami, rekrutując rosyjskich uczestników, którzy wraz z polską załogą biorą udział w dwumiesięcznym rejsie dookoła Europy.

Dwa lata temu, eksperymentalnie, zabraliśmy dwójkę młodych ludzi - Tatianę i Jelisieja z obwodu krasnodarskiego. Mimo wstępnych trudności oboje zaaklimatyzowali się znakomicie, Tatiana wręcz zakochała się w Polsce. Rok temu grupa 16 dziewcząt i chłopców pochodziła z Kaliningradu. Pod koniec rejsu nie chcieli wracać, chętnie zostali by na POGORII jeszcze dłużej. 

W 2014 roku wybór Centrum padł na Smoleńsk. Przedstawiciel Fundacji Szkoła pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego, Zbyszek Bosek był zachwycony sprawną organizacją zawodów kwalifikacyjnych: - Miejscowi ludzie super, bardzo pomocni i życzliwi. Profesjonalna obsługa na hali lekkoatletycznej i basenie.

Tydzień później odbyły się kwalifikacje dla polskiej młodzieży w Giżycku. Po roku pracy wolontariackiej ostała się niespełna setka piętnastolatków - po zawodach wyłoniona została szesnastka, która na pokładzie POGORII spotkała się w jednej klasie z Rosjanami. 


Pozostałe edycje "Polsko-Rosyjskiej Szkoły pod Żaglami":

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej