W 2015 r. Centrum zorganizowało już czwartą edycję "Polsko-Rosyjskiej Szkoły pod Żaglami".

Kwalifikacje do kolejnej Szkoły Pod Żaglami odbyły się: po stronie rosyjskiej w Rżewie (obwód twerski), a po stronie polskiej w Giżycku. Na pokład trafili najlepsi - zasłużeni w pracy w wolontariacie i ci w najlepszej formie fizycznej. Warunki kwalifikacji były podobne po oby stronach: bieg na 400 m, pływanie na 50 m, podciąganie na drążku (minimum 3 razy) i test z angielskiego, który jest językiem pokładowym i wykładowym.

Młodzież z Rżewa (obwód twerski) przyjechała do Warszawy pod koniec sierpnia, skąd wraz z Polakami udała się w podróż do Amsterdamu, gdzie na całą załogę czekała już Pogoria. 25 sierpnia młodzież wraz z nauczycielami wypłynęła w 2-miesięczny rejs, odwiedzając m.in. archipelag Szetlandów, Portugalię i Włochy. 

Wierzę, że Polsko-Rosyjska Szkoła pod Żaglami pozostanie w waszej pamięci do końca życia, ale przede wszystkim, mam nadzieję, że dzięki niej zdobędziecie przyjaźnie, a one przerodzą sie w długoletnią, polsko-rosyjską współpracę. - powiedział Sławomir Dębski, dyrektor Centrum.

Młodzież, oprócz realizacji programu nauczania, uczyła się odpowiedzialności za siebie i za grupę, lojalności oraz wytrwałość w dążeniu do celu. Rejs pomógł młodym ludziom przełamać własne słabości, a także rozbudził ciekawość świata.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją z rejsu, a także z dziennikiem pokładowym Olega Bespalova, jednego z nauczycieli na Pogorii. Dziennik pisany w języku rosyjskim.

Pozostałe edycje "Polsko-Rosyjskiej Szkoły pod Żaglami":

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej